קיאקים קפטן ג'ק - דף הבית קפטן ג'ק קיאקים לים - חווית הקיאק sit on top kayak קיאקים ישיבה עליונה
sea kayak -  קיאקים ישיבה פנימית - קייקים מקצועיים
קיאקים הובי קיאק - קיאק סנפירים, מפרש ומשוט קיאקים מתנפחים - קייקים מתקפלים קיאקים משומשים - קייקים יד שנייה ציוד דיג מקייק אביזרים לחותרי קייקים - אביזרי חתירה גלריות צילומי קיאקים - גלריית הרפתקאות קפטןג'ק קיאקים ימיים - כיצד להגיע
 


קיאקים לדיג - קיאקי דיג - קייקים לדיג

דיג מ- קיאקים הינו ספורט די ותיק ומאד מפותח בארצות כמו ארצות הברית, אירופה ואף במדינות ברית המועצות לשעבר. לפני כ-שש שנים החלה קפטן ג'ק לייבא ארצה את מיטב דגמי ה- קיאקים לדיג הקיימים בשוק העולמי. קפטן ג'ק הייתה למעשה החלוצה בהבאת הספורט המופלא הזה לישראל. הקו המקצועי שהנחה אותנו היה לייבא ארצה דגמים של ייצרניות קייקים עתירות נסיון המייצרות קיאקים למטרות דיג, קייקים אשר תוכננו, עוצבו ונבנו במיוחד למטרה זו, קיאקים אשר הותאמו לעבודה בתנאי ים קשים ומהווים את ההתאמה המושלמת לתנאי הים בישראל. אחד הזכיונות הראשונים שקיבלה קפטן ג'ק היה הזיכיון של ענקית ה- קיאקים Ocean Kayak יצרנית ה- קייקים האמריקאית הגדולה והותיקה בעולם. Ocean Kayak היא אחת החברות היחידות אשר מיום הווסדה החליטה להתמקד בפיתוח קיאקים קודם כל לשוק הימי עובדה אשר הופכת כל קיאק ו- קיאק תוצרת החברה ל- קייק המותאם בראש ובראשונה לתנאי ים ואוקינוס מה שהופך קיאקים אלה בהכרח לדגמי קייקים המתאימים באופן מושלם למדינת ישראל שכידוע אינה משופעת באגמים. וכך החלו לעלות ארצה דגמי קיאקים רבים המיועדים לדיג, קייקים קצרים לצלילה או דיג סטטי מטווחים קצרים. קיאקים בעלי מידות בינוניות עד כ- 3.60 מ' שתוכננו לכמה סוגי דיג מקיאק כולל טרולינג לטווחים קצרים עד בינוניים. גולת הכותרת הייתה סדרת הפראולרים של Ocean Kayak קיאקים ארוכים ומהירים אשר תוכננו ועוצבו כדי לתת מענה לכל סוגי הדיג כולל דיג בגרירה לטווחים של בין 5 - ל- 30 ק''מ. קיאקי הדיג של אושן עברו בשש השנים האחרונות שבין 2002 ל-2009 תהליך של שיפור והתאמה לטכנולוגיה האלקטרונית שהתפתחה בשנים האלה במקביל. כיום קייקי הדיג מבית ''אושן קיאק'' מיוצרים עם התאמה מושלמת למכשירי גילוי הדגים (Fish Finders) ולמכשירי הניווט הלוויניים. לכל קיאק דיג שקע מיוחד הנמצע בגחון ה- קיאק, שקע המאפשר את התקנת המתמר ללא הדבקה ואלתורים ובאפן היעיל ביותר בו נמצא הסונאר ישירות במין ואינו צריך לבצע את הקיאה בבעד לקיאק כפי שנעשה הדבר ב- קיאקים של יצרניות אחרות. כמו כן נלקח מראש בחשבון נושא החיווט כך שלכבלים החשמליים תעלות מעבר מיוחדות שתוכננו לכך. לדגמי הפראולר החדשים גם תאים מוגני מים לגלאי הדגים מה שמאפשר חציית גלי חוף גבוהים ללא חשש גרימת נזק כלשהו למכשירים האלקטרונים. גולת הכותרת בדגמי ה- קיאקים לדיג של שנת 2008 הייתה ללא ספק התאים האובליים שמוקמו במרכזו של תא השייט, תאים אשר באו לתת מענה לאחת הבעיות הנפוצות והכואבות של העוסקים בתחום הדיג מ- קיאק - אובדן ציוד יקר ערך, בעיקר חכות ורולרים. חלק מהפתקאות ה- קיאק מלוות לעיתים בהתהפכות, התהפכות שבמצב רגיל, ללא ציוד יכולה להיות חלק מהכיף, אולם כהתהפכות כזו מתרחשת (בגלי החוף הנשברים) כהחותר עמוס בציוד דיג, חכות, רובים וכיוצא בזה, הופכת ההתהפכות לפחות נעימה שכן ציוד יקר אובד או נשבר. התאים האובלים המיוחדים הקיימים רק ב- קיאקים מדגמי Ocean Kayak מאפשרים הכנסת כל אותו ציוד רגיש ויקר ערך כולל חכות ארוכות לתוך בטן קיאק הדיג, חצייה בטוחה של גלי חוף או גלישה בטוחה אל החוף מבלי הסיכון הנ''ל.
קיאקי הדיג של Ocean Kayak מאובזרים ברובם בתושבות חכה אחוריות המיועדות לדיג בגרירה וכן במשטחים יעודיים קדמיים להתקנת תושבות חכה חצוניות המשמשות לדיג סטטי. חברת Ocean kayak אף מספקת עם מוצריה עוגנים זעירים לדיג סטטי מ- קיאק , כננות לעוגן, לישים לחכות, תאורת לילה ומוצרים נוספים לדיג נוח ובטוח מ- קייק.
במהלך השנים קיבלה קפטן ג'ק זכיונות נוספים מייצרניות קיאקי דיג יוקרתיות כמו Hobie kayak, Old Town ועוד. קיאקי הדיג של חברת הובי מתאפיינים במערכת יחודית להפעלת קיאק הדיג באמצעות הרגליים (Mirage drive), מה שמשאיר את ידי הדייג פנויות לעבודה בכל מצב. קיאקים אלה יעילים מאד בדיג בשיטת הג'יג , כלומר עבודה מעל הסלע או סביב הנקודה מבלי להסחף במהירות בזרם , שכן כשהידיים עסוקות לא ניתן לחתור. ב- קיאקים אלה הידיים יכולות להשאר עסוקות בהפעלת החכה ובו בעת מתבצעת החתירה באמצעות הרגליים. דגמי קייקים אלה יעילים מאד גם בדיג בשיטת הגרירה או הטרולינג כי אודות למהירות הגבוהה שהם מפתחים (מהירות הגבוהה מ-קיאק מקביל הנע באמצעות משוט), מהירות הגורמת לדמוי להתנהג בצורה משכנעת יותר ולהוות פתיון אטרקטיבי יותר עבור הדג הרודף. הצלחת קיאקים אלה בעולם הדיג היא רבה והפופולריות שלהם בקרב דייגי קיאקים הולכת ועולה, הולכת וצוברת תאוצה מדי שנה.
לקפטן ג'ק גם מבחר גדול של קיאקי דיג ממשפחת הישיבה הפנימית, קייקים אשר נועדו בעיקר לדיג בנחלים או באגמים ומתאמים מאד לדיג בכינרת. מדובר ב- קיאקים יציבים ונוחים במיוחד, קיאקים המצויידים בתושבות חכה ובאיבזור דיג נוסף, קיאקים המאפשרים בנוסף לפעילות הדיג, פעילות חתירה ספורטיבית יעילה, מן שילוב מוצלח של שני העולמות.
קיאקים לדיג - הלוגיסטיקה :קיאקי הדיג של קפטן ג'ק מיובאים במידות של מ-2.70 מ' ועד - כ-5 מ'. משקל קיאקים אלה נע בין חמישה עשר קילוגרמים ל עד כ-עשרים ושמונה קילוגרמים מה שמאפשר העמסה ופריקת קיאק כמעט על ידי כל אחד מאיתנו באופן עצמאי ולא כל עזרה.
את קיאק הדיג יש להניח על גג הרכב. לשם הנחת קיאק הדיג על גג הרכב אין אפילו צורך בגגון. במחסני קפטן ג'ק תוכלו למצוא מבחר גגונים מיוחדים לשם כך, החל מגגונים רכים בעלי הרכבת בזק, מהירה במיוחד וכלה בגגוני קיאקים קשיחים המתאמים גם להעמסת מספר קייקים.
את קיאק הדיג מומלץ להניח בדרך כלל במהופך כלומר הפנים כלפי הקרקע, בדרך זו נמנע מיצירת עיוותים בגחון קיאק הדיג, גחון שמטבע הדברים יש בו פחות ''עצמות'', פחות חיזוקים. באמצעות שתי רצועות מתיחה מיוחדות נחבוק את קיאק הדיג בחוזקה ואפשר לצאת לדרך. סך הכל מדובר בלוגיסטיקה פשוטה, תהליך האורך כ-3-4 דקות. אחת הסוגיות המטרידות מצטרפים חדשים לעולם ה- קיאקים היא סוגיית אורך קיאק הדיג או האם מותר לשאת על הרכב קיאק כה ארוך. אם כך חשוב שתדעו, מותר לשאת על כל רכב קיאק אשר לא יחרוג בארכו יותר ממטר אחד מאורך המכונית. אורכם של רוב הרכבים הפרטיים נע סביב הארבעה וחצי מטרים כך שגם במקרה של קיאק באורך של חמישה מטרים החריגה היא בסך הכל חצי מטר, כלומר העניין חוקי לחלוטין. חשוב לציין כי במידה וקיית חריגה ואפילו קטנה מאורכו של הרכב (תמיד בחלקו האחורי של הרכב) מחייב החוק התקנת משולש אדום בקצה ה-קייק. בקפטן ג'ק תוכלו לרכוש משולשי אזהרה רכים, משולשי אזהרה שלעולם לא ישברו (תופעה שכיחה במשולשי האזהרה הסטנדרטיים).
אחסון קיאק הדיג - אחסונו של קיאק הדיג אינו אמור להוות בעייה למי מכם המתגורר בבית פרטי . אחסנתו בחצר הבית קלה ופשוטה, מומלץ לאחסן את קייק הדיג באזור מוצל לל שמש ישירה, אולם אם אין בחצר אזור כזה תוכלו להניחו בכל פינה אחרת ובלבד שיהיה מכוסה בכיסוי מיוחד להגנה בפני השמש (כיסויים כאלה ניתן לרכוש לכל דגמי ה- קייקים במחסני קפטן ג'ק). דייגי קיאקים המתגוררים בבית משותף יוכלו לבנות מתקן מיוחד שימוקם בחצר הבית או בחנייה הפרטית. מדובר במתקן דמוי קופסה העשוי ממתכת או מעץ ומאפשר הכנסה ונעילה של ה- קיאק בתוכו. אפשרות נוספת היא העלאת קיאק הדיג במדרגות (מתאים לדגמי קיאקים קצרים), או בניית מנוף פשוט הכולל כננת המאפשרת הרמת קיאק הדיג גם לקומות עליונות. האפשרות היקרה יותר היא אחסון קיאקים קרוב לים, במשרדינו תוכלו לקבל מספר המלצות אודות מקומות אחסון.
הובלת קיאק הדיג מהחנייה אל קו המים - כפי שהוזכר קודם לכן רוב רובם של קיאקי הדיג הם במשקל המאפשר בטכניקה נכונה להרימם, להניח אותם על הכתף ולגמוע איתם מרחק הליכה לא מבוטל. אולם הדרך הנוחה יותר היא לרגוש עגלה קטנה, עגלת קיאקים מתקפלת ומתפרקת. עגלת קיאקים כזו תהיה מונחת דרך קבע בבגז' המכונית ובעת הצורך, כשמדובר במרחק הליכה משמעותי בין החניון שסמוך לחוף עד לקו המים תשלפו את עגלת ה- קייקים מתא המטען, תרתמו את קיאק הדיג לעגלה באמצעות שתי הרצועות, תוכלו להעמיס את יתרת הציוד על קיאק הדיג ובדרך זו תגיעו בקלות אל קו המים גם אם תצטרכו לחצות חולות עמוקים שכן עגלות קיאק (האיכותיות יותר) תעשנה זאת בקלות.


דגמי קיאקים לדיג:


קיאקים לדיג - קייקי דיג - קיאק דיג Prowler 13 trident   קייקי דיג - קיאקים לדיג - קיאק דיג - Prowler 11 Trident

קיאקים לדיג - קיאק דיג ProwlerTrident 13 תוצרת
Ocean Kayak
מעבר למפרט קיאק

 

קיאקים לדיג - קיאק דיג Prowler Trident 11 תוצרת Ocean Kayak מעבר למפרט קיאק

קיאקי דיג - קייקים לדיג - קייק דיג - Caper Ocean kayak   קיאק דיג - קיאקים לדיג - קיאקי דיג - Drifter Ocean kayak

קיאקים לדיג - קיאק דיג Caper תוצרת Ocean Kayak
מעבר למפרט קייק דיג

 

קיאקים לדיג - קיאק דיג Drifter תוצרת Ocean Kayak
מעבר למפרט קייק

     
קיאקים לדיג - קייאקי דיג - קייק דיג - Scrambler Xl Ocean Kayak   קיאק דיג - קייקים לדיג - קיאקים לדיג - Prowler 15 trident

קיאקים לדיג - קיאק דיג Scrambler XL תוצרת
Ocean Kayak
מעבר למפרט קייק

 

קיאקים ישיבה עליונה - קיאק Prowler Trident 15 Ocean Kayak
מעבר למפרט קייק

קיאק דיג - קייאקים לדיג קייקי דיג - Prowler 13 angler   קיאקי דיג - קיאקים לדיג ק- קיאק דיג - Prowler 15 angler

קיאקים לדיג - קיאק דיג Prowler 13 תוצרת
Ocean Kayak
מעבר למפרט קייק

 

קיאקים לדיג - קיאק דיג Prowler 15 תוצרת
Ocean Kayak
מעבר למפרט קייק

קיאקי דיג - קיאקים לדיג - קייקי דיג - Scupper pro ocean Kayak   קיאקי דיג - קיאק דיג - קייקים לדיג - Big game Ocean Kayak

קיאקים לדיג - קיאק דיג Scupper pro תוצרת
Ocean Kayak
מעבר למפרט קייק

 

קיאקים לדיג - קיאק דיג Prowler Big Game תוצרת
Ocean Kayak
מעבר למפרט קייק

   
     
קיאק דיג זוגי - קיאקים לדיג - Sidekick   eקיאקים זוגיים לדיג - קיאק דיג זוגי - Malibu Two

קיאקים לדיג - קיאק דיג Sidekick תוצרת Ocean Kayak מעבר למפרט קייק

 

קיאקים לדיג - קיאק דיג Malibu Two Tandem תוצרת Ocean Kayak מעבר למפרט קייק

קייקים זוגיים לדיג - קייק דיג זוגי - קיאק דיג - Malibu Two Xl   קיאק דיג זוגי מהיר במיוחד - Zest two Ocean kayak

קיאקים לדיג - קיאק דיג Malibu Two XL תוצרת Ocean Kayak מעבר למפרט קייק

 

קיאקים לדיג - קיאק דיג Zest Two תוצרת
Ocean Kayak
מעבר למפרט קייק


קיאק דיג ניוזילנדי - Prowler Elite Ocean Kayak   קיאקים לדיג - קייק דיג - Hobie Maui

קיאקים לדיג - קיאק דיג Prowler Elite 4.5 תוצרת Ocean Kayak מעבר למפרט קייק

 

קיאקים לדיג - קיאק דיג Hobie Maui תוצרת Hobie Kayak / Hobie Cat מעבר למפרט קייק

     
קיאקים לדיג - קיאק דיג - HObie quest   קייקי דיג - קיאק דיג - Hobie Kona

קיאקים לדיג - קיאק דיג Hobie Quest תוצרת Hobie Kayak / Hobie Cat מעבר למפרט קייק

 

קיאקים ישיבה עליונה - קיאק מדגם Hobie Kona תוצרת Hobie Kayak / Hobie Cat מעבר למפרט קייק

     

כל הזכויות שמורות לאתר "קפטן ג'ק" – כתובתנו: רח' תדהר 22 אזור התעשייה הצפוני פרדס חנה טל: 04-6373273 פקס: 04-6376280
קפטן ג'ק - קיאקים לכל תקציב, קיאקים לכל מטרה. קפטן ג'ק קיאקים לים, קיאקים לאגם קיאקים לכושר קיאקים לאושר!!!
קישורים